Za duża sukienka – jak nosić ją stylowo?

Moda

Każda z nas z pewnością zna sytuację, gdy kupujemy ubranie, które na wieszaku wydaje się idealne, ale po przymierzeniu okazuje się, że jest za duże. W przypadku sukienek, które są jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety, takie sytuacje zdarzają się stosunkowo często. Co w takim przypadku zrobić? Jak stylowo nosić za dużą sukienkę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Jak dobrać rozmiar sukienki?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że najlepiej wybierać ubrania, które idealnie pasują do naszej sylwetki. W przypadku sukienek, najważniejszy jest dobór odpowiedniego rozmiaru, który będzie idealnie przylegał do naszego ciała. Warto pamiętać, że każda marka może mieć nieco inny rozmiarówkę, dlatego przed zakupem warto dokładnie zmierzyć swoje ciało i porównać wymiary z tabelą rozmiarów danej marki.

Co zrobić, gdy sukienka jest za duża?

Jeśli już jednak zdarzyło się, że kupiliśmy sukienkę, która jest za duża, nie musimy jej od razu rezygnować. Istnieją sposoby, które pomogą nam stylowo ją nosić.

  1. Zawęż sukienkę w talii

Jeśli sukienka jest zbyt luźna w talii, możemy zastosować trik z zawężeniem. Możemy użyć paska lub klasycznej szpilki, które podkreślą talię i dodadzą sukience kobiecego charakteru.

  1. Załóż pasujący sweter

Jeśli mamy do dyspozycji pasujący sweter, możemy go założyć na sukienkę. Taki look jest bardzo modny i cieszy się coraz większą popularnością. Warto jednak pamiętać, że sweter powinien być luźniejszy niż sukienka, inaczej stworzymy nieestetyczne zgrubienie w talii.

  1. Kombinezon na ratunek

Jeśli mamy na sobie zbyt dużą sukienkę, możemy pokusić się o założenie kombinezonu. To bardzo modne rozwiązanie, które pozwoli nam stworzyć jednocześnie kobiecy i elegancki look.

Podsumowanie

Za duża sukienka nie musi oznaczać, że musimy z niej zrezygnować. Istnieje wiele sposobów, które pomogą nam stylowo ją nosić. Warto jednak pamiętać, że najważniejszy jest dobór odpowiedniego rozmiaru, który idealnie przylega do naszej sylwetki. W przypadku sukienek, warto dokładnie zmierzyć swoje ciało i porównać wymiary z tabelą rozmiarów danej marki.