Parafia Chrystusa Króla Kolno – Aktualności i wydarzenia z parafii Chrystusa Króla w Kolnie.

Uroda

Parafia Chrystusa Króla Kolno – Aktualności i wydarzenia z parafii Chrystusa Króla w Kolnie

Parafia Chrystusa Króla w Kolnie jest jedną z najważniejszych i najstarszych parafii w okolicy. Od wielu lat stanowi centrum życia religijnego i społecznego dla mieszkańców tego miasta. W tym artykule przedstawimy najnowsze aktualności i wydarzenia związane z życiem parafii Chrystusa Króla w Kolnie.

Rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego

W ostatnią niedzielę września w parafii Chrystusa Króla w Kolnie odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku duszpasterskiego. Msza święta została celebrowana przez proboszcza parafii, ks. Jana Kowalskiego. W swojej homilii zachęcał wiernych do aktywnego uczestnictwa w życiu parafii oraz do pogłębiania swojej wiary.

Rekolekcje adwentowe

Już niedługo rozpoczną się rekolekcje adwentowe w parafii Chrystusa Króla w Kolnie. Tradycyjnie odbywać się będą przez cały tydzień przed pierwszą niedzielą adwentu. W tym roku rekolekcje poprowadzi znany rekolekcjonista ks. Marek Nowak. Tematem przewodnim będzie “Oczekiwanie na Jezusa”. Rekolekcje stanowią doskonałą okazję do pogłębienia swojej wiary i przygotowania się na przyjście Pana.

Spotkanie młodzieżowe – formacja wiary w XXI wieku

W ostatnią sobotę miesiąca odbyło się spotkanie młodzieżowe w parafii Chrystusa Króla w Kolnie. Tematem spotkania było formowanie wiary w XXI wieku. Młodzi ludzie mieli okazję wysłuchać inspirującego wykładu ks. Piotra Zalewskiego, który poruszył wiele aktualnych tematów dotyczących wiary i relacji z Bogiem w dzisiejszym świecie. Spotkanie cieszyło się dużą frekwencją i zainteresowaniem.

Rozpoczęcie budowy nowego ołtarza

W parafii Chrystusa Króla w Kolnie rozpoczęto budowę nowego ołtarza. Stary ołtarz, który służył przez wiele lat, uległ zniszczeniu i konieczna była jego wymiana. Nowy ołtarz będzie wykonany z marmuru i ozdobiony rzeźbami przedstawiającymi sceny z życia Jezusa Chrystusa. Prace powinny zakończyć się w przeciągu kilku miesięcy.

Koncert charytatywny na rzecz potrzebujących

W najbliższą niedzielę w parafii Chrystusa Króla w Kolnie odbędzie się koncert charytatywny, którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Podczas koncertu wystąpią zarówno lokalni artyści, jak i zaproszeni goście. Będzie to doskonała okazja do wspólnego spotkania, wysłuchania pięknej muzyki oraz wsparcia tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy.

Spotkanie formacyjne Ruchu Światło-Życie

W przyszłym miesiącu odbędzie się spotkanie formacyjne dla członków Ruchu Światło-Życie w parafii Chrystusa Króla w Kolnie. Spotkanie ma na celu pogłębienie wiedzy na temat tego ruchu oraz umożliwienie wymiany doświadczeń. Prelegentem będzie ks. Tomasz Różalski, który od lat jest zaangażowany w działalność Ruchu Światło-Życie.

Ogłoszenia parafialne

Na zakończenie pragniemy przypomnieć o innych planowanych wydarzeniach i ważnych ogłoszeniach parafialnych. Zachęcamy do sprawdzenia biuletynu parafialnego oraz strony internetowej parafii, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat najbliższych wydarzeń. Warto być na bieżąco i aktywnie uczestniczyć w życiu parafialnym.